Yazılım

Et işareti nasıl yapılır? Klavyede at işareti (@) yapma

Mail adreslerinde ve sosyal medyada kişileri etiketlemek için kullanılan ‘Et işareti nasıl yapılır?‘ sorusu sıkça merak ediliyor. Birçok kullanıcı klavyelerinde doğrudan @ işaretini bulamadıklarından dolayı sıkıntı yaşayabiliyor. Bu durumda, e-mail adreslerinde de kullanılan at işaretini yapmanın birkaç yolu bulunuyor. Sizlerle bu yolları paylaşıyoruz.

Et işareti anlamı ne demek ?

Klavyede mail işareti nasıl yapılır?” sorusu oldukça araştırılan bir konudur, at işaretinin anlamı da oldukça merak uyandırıcı bir konudur. Et işareti, e-posta adreslerinde ve gönderilerde belirli kişileri etiketlemek için kullanılan bir semboldür. Hem Mac hem de Windows klavyelerinde, alfabenin bulunduğu bölümün hemen üstünde, 0’dan 9’a kadar numaralandırılmış bir rakam bölümü bulunmaktadır. Bu numaralar, @ işareti gibi birçok kısayolu yapmak için kullanılır. Ancak et işareti yapmanın yolu, klavye türüne ve bilgisayara göre değişebilir. Bu nedenle, Gmail gibi e-posta adreslerinde at işareti (@) yapmanın adımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Et işareti (@) yapma kısayolları

Windows’ta Q klavyede et işareti (@), Alt Gr + Q tuşlarına aynı anda basılarak yapılabilir. Windows’ta F klavyede ise Alt Gr + F tuşlarına aynı anda basılarak at işareti (@) yapılabilir.

Mac bilgisayarda et işareti yapma kısayolu 

Mac bilgisayarlarında @ işareti yapmak için Alt (option) + Q tuşlarına aynı anda basılır.

Peki siz Et İşareti Nasıl Yapılır? hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer kullanıcılara fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu